Bio
georgia Krawiec jest polską i niemiecką artystką, zajmującą się problematyką tożsamości, spowolnieniem, tematyką wszechobecnej inwigilacji i monitoringu jednostki i społeczeństwa oraz relacją między człowiekiem a naturą.
W swojej pracy wykorzystuje archaiczne media fotografii, takie jak aparaty otworkowe i luksografie lub też techniki szlachetne (np. kalotypia i cyjanotypia), z których realizuje fotografie, fotokolaże oraz obiekty fotograficzne i fotoinstalacje.
Eksperymentalne podejście jak również manualność i pierwotność w fotografii mają dla niej kluczowe znaczenie. georgia Krawiec buduje własne aparaty i towarzyszy procesowi tworzenia obrazu w ten sposób od samego początku.
Urodzona w 1972 roku w Kędzierzynie/Śląsk, absolwentka Germanistyki, Sztuk Pięknych i Pedagogiki na Uniwersytecie Siegen/Niemcy (dyplom w klasie Jürgena Königsa), współpracowała z grupą Brauhausfotografie, jest członkinią inicjatywy artystek SilesiaTopia, współpracowała przy Światowym Dniu Fotografii Otworkowej (Pinholeday) i jest członkinią zarządu Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej (OFFO). Od 2016 roku należy do ep.contemporary w Berlinie.
Od 1993 roku bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, naucza w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk, nauczała w Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie oraz w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, pisze artykuły (np. dla Instytutu Goethego, dla Kwartalnika FOTOGRAFIA i Fototapety), miała wykłady autorskie (w tym w Muzeum Narodowym w Warszawie, w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie oraz w Neue Schule für Fotografie w Berlinie), prowadzi warsztaty fotograficzne z uchodźcami lub w C/O Berlin i była członkinią jury (m.in. w konkursie Dolina Kreatywna TVP2, członkinią komisji przeglądu portfolio w The Art Institute of Boston, USA i konkursu Pinhole World).
georgia Krawiec tworzy i mieszka w Berlinie.